درمان پالپوتومی ( Pulpotomy ) برای کودکان

5
(1)

اگر کودک شما نیاز به درمان ریشه دندان داشته باشد، شما به یک دندانپزشک احتیاج خواهید داشت که بتواند پالپوتومی بدون دردی انجام دهد. ما در درمان عصب کشی دندان شیری تخصص داریم. در اینجا اطلاعات مهمی برای شناخت این روش ارائه شده است.

فواید درمان پالپوتومی

به عنوان یک متخصص کانال ریشه، ما اغلب با والدین در مورد عصب‌کشی دندان شیری فرزندشان صحبت می‌کنیم. کودکان ۷ تا ۱۲ساله نیازی به درمان کانال ریشه ندارند، زیرا دندانهایشان هنوز در مرحله رشد هستند. کانال ریشه کودک یا کانال ریشه دندان شیری نیز به عنوان یک Pulpotomy شناخته می شود. این روش بیشتر پالپ که شامل خون و عصب می‌شود را از دندان تخلیه می‌کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که سلول های بنیادی موجود در پالپ‌های کودکان می‌توانند بر رشد ریشه را تاثیر گذار باشد و پس از عفونت یا آسیب احتمالی پالپ، آن را بهبود دهد.

عصب کشی دندان شیری چقدر هزینه به دنبال دارد؟

به غیر از درد احتمالی ناشی از کانال ریشه مردم نگران هزینه آن نیز هستند. ما نمی‌توانیم به طور دقیق هزینه را تخمین بزنیم، زیرا ابتدا باید مشخص شود که کدام دندان آسیب دیده است. همچنین باید بررسی شود که آیا کانال ریشه‌ای قبلا انجام شده‌است یا خیر. آیا ما مجددا باید کانال ریشه انجام می دهیم یا نیاز به عمل جراحی داریم؟ اگر چه هزینه‌ها بر اساس مشخصات فردی هر بیمار تعیین می‌شود، معمولا هزینه‌های مربوط به جایگزینی دندان شما بیشتر از هزینه‌هاییست که بابت کمک به حفظ دندان طبیعی‌تان باید بپردازید.

فرایند درمان پالپوتومی چقدر زمان می‌برد؟

اغلب کانال ریشه یا جراحی کانال ریشه طی یک ساعت تا یک ساعت و نیم به اتمام می‌رسد. تقریبا تمام فرایند در یک جلسه انجام می‌شود، مگر اینکه احساس کنیم که بهتر است یک جلسه ۲۰تا۳۰ دقیقه‌ای دیگر نیز برای ادامه درمان مراجعه کنید.

آماده شدن جهت درمان عصب کشی دندان شیری

اگر فرزند شما نیاز به عصب‌کشی دندان شیری داشته باشد، نیازی به انجام هیچ کار خاصی قبل از درمان ندارد. یک نفس عمیق بکشید و سپس به مطب ما بیایید. ما از شما مراقبت خواهیم کرد و برای حفظ راحتی شما تلاش خواهیم کرد. 

 

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد درمان پالپوتومی برای کودکان دریافت کنید، امروز با مطب ما تماس بگیرید. خوشحال می‌شویم که بتوانیم تا جایی که بتوانیم به شما کمک کنیم.

.برای مشاوره و تعیین وقت جهت درمان پالپوتومی همین حالا با ما تماس بگیرید

Pulpotomy Treatment for Children :منبع مقاله

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها