آیا می توانید کاشت دندان انجام دهید در صورتی که بیماری لثه دارید؟

5
(1)

آیا تمیز کردن ایمپلنت ها دشوار خواهد بود؟

خیر، اگر می خواهید ایمپلنتی طولانی و با دوام داشته باشید ، مراقبت از آن ها بسیار مهم خواهد بود. تیم دندانپزشکی شما باید در مورد چگونگی مراقبت از کاشت ، توصیه های مفصلی را به شما ارائه دهد. تمیز کردن اطراف دندان های متصل به ایمپلنت ها سخت تر از تمیز کردن دندان های طبیعی نیست. با این حال ، ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که دسترسی به آنها دشوار باشد و نحوه تمیز کردن آنها به شما نشان داده می شود. ممکن است لازم باشد بارها و بارها به پزشک خود مراجعه کنید و تیم دندانپزشکی شما قادر خواهد بود در این مورد با شما صحبت کند.

آیا می توانید ایمپلنت انجام دهید در صورتی که بیماری لثه دارید؟

بله ، اگر به اندازه کافی به آنها توجه کنید. اگر آنها را تمیز نگه دارید و آنها را به طور مرتب توسط تیم دندانپزشکی خود بررسی کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت. استعمال دخانیات همچنین بر سلامت ایمپلنت ها تأثیر می گذارد. بنابراین ، اگر سیگار می کشید، ممکن است لازم باشد که ایمپلنت های خود را با دقت بیشتری انجام دهید. بعضی از دندانپزشکان باری افرادی که سیگاری هستند، کاشت دندان انجام نمی دهند.

آیا می توان دندان هایی را که به ایمپلنت چسبیده اند،‌ کشید؟

بیشتر دندان های متصل به ایمپلنت ها فقط توسط دندانپزشک قابل برداشتن هستند. اما اگر پروتزهای قابل جدا شدن به ایمپلنت ها وصل شده است ، می توانید آنها را برای تمیز کردن خارج کنید.

آیا ایمپلنت های دندانی قابل تشخیص اند؟

اکثر کاشت ها دقیقاً شبیه دندان طبیعی هستند.

آیا برای هر دندان از دست رفته ای به کاشت ایمپلنت نیاز دارید؟

اگر یک دندان منفرد از دست رفته باشد ، برای پشتیبانی از آن به ایمپلنت نیاز خواهید داشت. اگر تعدادی دندان از دست رفته داراید و این ها در کنار یکدیگر هستند ، بازهم می توانید یک ایمپلنت برای هر دندان داشته باشید. یا ممکن است دریابید که اگر دو یا بیشتر ایمپلنت داشته باشید ، ممکن است بتوانند هر کدام بیش از یک دندان را پشتیبانی کنند. دندانپزشک شما در مورد بهترین گزینه برای شما با شما صحبت خواهد کرد.

اگر تصادف کنید چطور؟

ایمپلنت و دندان هایی که از آنها پشتیبانی می کنند می توانند در اثر تصادف به همان روشی که دندان های طبیعی می توانند آسیب ببینند. بنابراین مهم است که اگر ورزشی انجام می دهید که شامل اشیاء در حال تماس یا در حال حرکت است ، از یک محافظ حرفه ای استفاده کنید.

اگر فقط دندان ها آسیب دیده باشند ، معمولاً می توانند از کاشت خارج شده و جایگزین شوند.

با این حال ، اگر ایمپلنت تیتانیوم، خود آسیب دیده باشد ، خارج کردن آن ها دشوار است و می توانند با اطمینان در فک باقی بمانند. ممکن است ایمپلنت دیگری در کنار آن قرار داده شود تا آسیب وارد شده جبران شود.

اگر ایمپلنت با استخوان فیوز نشود چه اتفاقی می افتد؟

این اتفاق بسیار نادر است. اگر در طول دوره بهبودی از دست روند یا درست بعد از آن ، به راحتی می توانند برداشته شود و فک شما به روش عادی بهبود یابد. پس از بهبودی فک ، ایمپلنت دیگری در آنجا قرار می گیرد. دندانپزشک می تواند یک بریج بسازد ، آن را در دندان کاذب کاشته شده که موفقیت آمیز بوده، قرار دهد.

این روش درمانی را کجا می توانید انجام دهید؟

با دندانپزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است در حال حاضر برخی یا تمام انواع این درمان را انجام دهند و توصیه های لازم را به شما ارائه می دهند. یا ممکن است شما را برای ارزیابی و معالجه به یک متخصص ایمپلنت (متخصص) انجام دهند.

به یاد داشته باشید که بپرسید:

دقیقاً چه درمانی پیشنهاد می شود؛

دندانپزشک در این کار چقدر تجربه دارد؛

کل هزینه های درمانی چقدر است؛

گزینه های مختلف درمان چیست.

اطمینان حاصل کنید که یک طرح درمانی را همراه با پیش بینی نتیجه آن خواهید داشت و از آن ها بپرسید که آیا ضمانتی برای درمان شما وجود دارد یا خیر.

اگر از هر پاسخی که می گیرید ناراضی بودید، نظر دیگران را نیز بخواهید. شما زمان ، تلاش و پول زیادی را صرف خواهید کرد، بنابراین باید مطمئن باشید که در پایان درمان می دانید که چه اتفاقی می افتد.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت جراحی لثه و ایمپلنت همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Implant

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها