ونیر کامپوزیت چیست و چه مزایایی دارد؟

5
(1)

ونیر کامپوزیت چیست و چه مزایایی دارد؟

ونیر کامپوزیت که تحت عناوینی چون روکش های یک روزه ، کامپونرها و روکشهای رزین نیز، شناخته می شوند، روشی کم تر تهاجمی برای بازگرداندن زیبایی به لبخند شما هستند.

اگر دندان شکسته یا آسیب دیده ای دارید ، می توان رزین کامپوزیتی را مستقیماً روی دندان های شکسته قرار داد تا نتیجه ای زیبا و با کیفیت به همراه آورد. این درمان، روشی متفاوت با تاج دندان ، بریج یا پر کردن دندان است؛ا گرچه از همان مواد در این روش نیز استفاده می شود اما نسبت به درمان های زیبایی شناختی عملکردی بهتری دارند.

چرا بیماران ونیر کامپوزیت را انتخاب می کنند؟

  • سرعت بالای درمان (درمان در یک جلسه انجام می شود.)
  • ارزان تر بودن از پرسلن یا گزینه های دیگر درمانی
  • کمتر تهاجمی بودن (به دندان زیرین آسیب نمی رساند.)
  • مادام العمر بودن

شما می توانید رزین کامپوزیت را به همان اندازه که می خواهید روی دندان قرار دهید. هزینه درمان آن نیز می تواند یک پنجم هزینه روکش چینی معمولی باشد. روکش های کامپوزیت یک گزینه جایگزین عالی برای پرسلن است و در سراسر جهان توسط بهترین دندانپزشکان استفاده می شود. آنها همچنین می توانند یکسری مشکلاتی را که باعث می شود شما نسبت به لبخند خود حساس بدی داشته باشید را نیز برطرف کنند.

venir

رزین کامپوزیت چیست؟

رزین کامپوزیت دندان یک ماده خاص است که برای دندانپزشکی تهیه شده است. این ماده  خمیری است که روی دندان اعمال می شود و مانند بتونه مجسمه سازی می شود. پس از دستیابی به شکل مورد نظر ، آن را با یک نور خاص سخت کرده و صیقل می دهد. مواد کامپوزیت بسیار پیشرفته هستند و بطور مداوم در حال تولید و آزمایش هستند تا نتایج شفاف تر و بهتری را برای بیماران بدست آورند.

کامپوزیت ها ایمن و مؤثر هستند و در میلیون ها مورد در سراسر جهان برای کمک به بیماران در ترمیم لبخند شان مورد استفاده قرار گرفته اند. اتصال کامپوزیت یک روش دندانپزشکی نسبتاً جدید است که مورد حمایت نسل های اخیر دندانپزشکان علاقمند به حفظ ساختار زیرین دندان و حفظ سلامت دهان بیماران اند، می باشد.

مراقب دندانپزشکانی باشید که فقط در روکش پرسلن تخصص دارند. شما باید انتخاب کنید که آیا دندان های خود را با مته آماده کامپوزیت کنید یا خیر. روکش های کامل می توانند بسیار آسیب رسان باشند (به ویژه برای بیماران جوان) و به معنای واقعی کلمه برگشتی از روکش وجود ندارد زیرا دندان های زیرین شما برای همیشه به همان شکل باقی خواهند ماند.

بنابراین ، هنگامی که یک دندانپزشک فقط این نوع ونیرهای آسیب رسان را به شما پیشنهاد کند ، دلیل آن این است که او مهارت های خود را به روز نکرده و یا با مهارت مورد نیاز برای ترمیم مادام العمر در رزین را دارا نمی باشد.

ونیر

ونیر رزین کامپوزیت

ونیر کامپوزیت ، نتیجه اعمال از رزین کامپوزیت است. سخت شدن آن و صیقل دادن آن برای تولید یک سطح جدید دندان کاملا مناسب است. این سطح جدید دندان قدیمی را که ممکن است پوشیده ، آسیب دیده ، زرد و یا در غیر این صورت بی حس باشد، پنهان می کند.

ونیر رزین کامپوزیت

آیا ونیر کامپوزیت ایمن است؟

این سوال شامل دو بخش می شود. بیمارانی که این سؤال را می پرسند ، در اصل راجع به دو چیز متفاوت سؤال می کنند. ابتدای امر، سؤالی از مواد مورد استفاده مطرح است. رزین کامپوزیت بسیار بی خطر است و اگرچه حاوی مقادیر کمی از انواع مواد شیمیایی است ، اما به طور گسترده ای پذیرفته شده است که چیزهای بد بیشتری در آنچه می خورید وجود دارد، از آنچه در رزین کامپوزیت در دندانهای شما وجود دارد.

تعداد زیادی از مردم در اینترنت به ما گفتند که آمالگام دندان باعث انواع بیماری های ناخوشایند می شود اما این مساله کاملا نادرست است. مواد شیمیایی موجود در رزین کامپوزیت تقریباً بی اثر هستند.

سلامت دهان و دندان

سوال دیگر در مورد سلامتی و ایمنی لبخند شماست. همانطور که درمورد روکش های چینی گفتیم ، هر بار که مته به دندان شما اصابت می کند، خطراز دست رفتن دندان شما را افزایش می دهد. همچنین روکش ها باید چندین بار در طول عمر بیمار بررسی و جایگزین شوند. حتی اگر آن ها با ویزیت های منظم دندانپزشک معاینه شده باشند. اما از طرف دیگر ونیرهای کامپوزیت هیچ یک از این خطرات را ندارند.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت درمان های ترمیمی و زیبایی همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Veneer Composite

 

 

 

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها