نحوه استفاده از نخ دندان با بریس

5
(1)

تمیز کردن و نخ دندان کشیدن هنگام استفاده از بریس برای لبخند و سلامت دندانهای شما بسیار مهم است.

 

استفاده از نخ دندان ، برای تمیز کردن بین دندانها ، محل های صعب العبور را که به راحتی توسط برس ها از بین نمی روند ، مخصوصاً با براکت ها و سیم هایی که در راه هستند . روزی یکبار بین هر دندان نخ بکشید و از یک برس کوچک بین پروگزیمال برای تمیز کردن براکت ها و زیر سیم ها استفاده کنید.

 

نخ کشیدن را کنار نگذارید ، حتی اگر با بریس های شما زمان بیشتری نیاز باشد. این روشهای نخ کشیدن ممکن است روند را سریعتر و آسان تر کند. صرف نظر از این که کدام روش را انتخاب می کنید ، مهم است که از نخ دندان به طور مرتب برای جلوگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان استفاده کنید ، در حالی که بریس ها برای تراز کردن دندان های شما برای یک لبخند مطمئن تر کار می کنند.

 

استفاده از نخ دندان سنتی

تمیز کردن بین بریس ها

 

این روش نخ دندان کشیدن یک روش عالی برای تمیز کردن غذا و پلاک از بین دندان ها است ، اما برای افرادی که دارای بریس هستند ، ممکن است کمی مشکل باشد. نخ کشیدن دور براکت ها و سیم زمان می برد.

 

در صورت استفاده از این روش ، 10 تا 15 دقیقه به خودتان فرصت دهید تا نخ بکشید. تنها ابزاری که به آن احتیاج دارید نخ مومی است. نخ بدون موم می تواند پاره شده و در براکت های فلزی گیر کند.

 

نحوه استفاده از نخ سنتی با بریس

یک نخ 18 تا 24 اینچی را ببرید.

نخ را بین سیم اصلی و دندان های خود بکشید. قرار گرفتن در جلوی آینه به شما کمک می کند تا بتوانید با دقت دندانهایتان را ببینید تا مطمئن شوید که به جایی می رسد که می خواهید.

انتهای نخ را دور انگشتان اشاره خود بپیچید تا کار با نخ راحت تر انجام شود.

نخ را به آرامی بین دو دندان فشار دهید و نخ را در امتداد کناره های هر دو دندان به بالا و پایین بکشید. اگر دندانهای بالا را انجام می دهید ، شکل U وارونه ایجاد کنید: از طرف یک دندان تا خط لثه بالا رفته و سپس از طرف دندان دیگر پایین بیایید.

نخ را بردارید و آن را به آرامی از پشت سیم باز کنید. مراقب باشید نخ از دندان خارج نشود. ممکن است به طور تصادفی سیم را بکشید و از براکت بیرون بیاورید.

به جفت دندان بعدی بروید و این عمل را تکرار کنید.

آبیاری دهانی

Waterpik یک ابزار منحصر به فرد است که از جریان مداوم آب برای تمیز کردن بین دندان ها و در امتداد خط لثه استفاده می کند. به دلیل کارایی جریان آب در تمیز کردن دهان شما ، فقط سه تا پنج دقیقه به نخ دندان کشیدن با این دستگاه نیاز دارید.

 

برخی از مارک های Waterpiks نکات خاصی در مورد ارتودنسی ارائه می دهند. این نوک های مخروطی راحت تر از نوک های معمولی می توانند اطراف براکت ها و بین دندان ها را تمیز کنند.

 

نحوه استفاده از نخ با واترپیک

مخزن آب دستگاه را با آب پر کنید. می توانید دهانشویه را به آب اضافه کنید. با این حال ، این لازم نیست

نوک مخروطی را روی نخ آب قرار دهید. برای ارسال آب از طریق نخ دندان فشار دهید تا مطمئن شوید که درست کار می کند و فشار آب به اندازه کافی برای شما قوی است.

روی سینک ظرفشویی تکیه دهید و نوک نخ دندان را در دهان خود قرار دهید.

نخ آب را روشن کنید. لب های خود را ببندید تا آب از دهان شما نریزد. در حین استفاده از نخ دندان اجازه دهید آب از دهان شما خارج شود.

جریان آب را در امتداد خط لثه و بین هر دندان بکشید.

در صورت تمایل ، می توانید دندان ها و براکت ها را به آرامی مسواک بزنید تا هرگونه غذا یا بقایای آن شل شود.

 

سپس دوباره بین دندان ها و در امتداد خط لثه اسپری کنید.

 

این عمل را در امتداد جلو و عقب هر دندان تکرار کنید.

 

پس از اتمام کار ، مخزن آب را خالی کرده و نوک نخ دندان را خشک کنید. برای محافظت از نوک در ظرف در بسته نگهداری کنید.

 

استفاده از نخ دندان باعث می شود تا چند دقیقه از روال مراقبت از دندان خود جلوگیری کنید. نخ ها را می توانید در سوپر مارکت ها یا داروخانه ها در بخش مراقبت از دهان خریداری کنید. متخصص ارتودنسی شما همچنین ممکن است نمونه هایی از نخ را داشته باشد که می توانید قبل از خریدا امتحان کنید.

تمیز کردن بین بریس ها

نحوه استفاده از نخ برای نخ کشیدن با بریس

یک نخ 18 تا 24 اینچی نخ موم زده را بکشید.

نقطه سوزن پلاستیکی را زیر سیم بریس های خود قرار دهید. نخ را به آرامی از طریق سیم بکشید.نخ را در یک دست بگیرید.

نخ را دور انگشتان اشاره خود بپیچید تا کنترل بیشتری روی نخ نازک داشته باشید.

نخ را به آرامی بین دو دندان فشار دهید و آن را در امتداد کناره های هر دو دندان به بالا و پایین بکشید. اگر دندانهای بالا را انجام می دهید ، شکل U وارونه ایجاد کنید: از طرف یک دندان تا خط لثه بالا رفته و سپس از طرف دندان دیگر پایین بیایید.

نخ را به آرامی از بین دندانها بیرون بکشید و نخ را از پشت سیم بیرون بیاورید.

این عمل را روی مجموعه بعدی دندان ها تکرار کنید.

نوار دندان

برای برخی از افراد ، نخ دندان کشیدن سنتی می تواند دردناک باشد. این امر به ویژه در مورد افرادی که قبل از استفاده از بریس به طور معمول از نخ دندان استفاده نکرده اند صادق است. لثه های ناسالم ممکن است هنگام اولین استفاده از نخ دندان ، خونریزی کرده و احساس تورم کنند. با گذشت زمان ، لثه ها سالم تر می شوند و نخ دندان کشیدن دیگر ممکن است آسیبی نرساند.

 

در حالی که لثه های شما حساس هستند ، نخ دندان کشیدن با نوار دندان را در نظر بگیرید. این نخ فوق نازک صاف و اسفنجی است. نازک تر از نخ معمولی و پهن تر مانند روبان است. این امر باعث می شود راحت تر بین دندان ها بغلتد.

 

از نخ دندان همانطور که نخ دندان سنتی استفاده می کنید استفاده کنید.

 

نکات کلی و ترفندهای استفاده از نخ دندان با بریس

نخ-دندان-ارتودنسی

این بهترین شیوه ها علاوه بر استفاده از نخ دندان منظم ، راهی مناسب برای کمک به شما درخشندگی سفید مرواریدی است.

 

نظافت منظم را برنامه ریزی کنید

تمیز کردن متخصص دندانپزشکی ایده خوبی است در حالی که شما بریس دارید. آنها می توانند اطراف براکت ها و سیم ها را به طور عمیق تمیز کرده و از لکه گیری جلوگیری کنند. برنامه ریزی نظافت هر سه ماه را در نظر بگیرید.

 

از خمیردندان های سفید کننده استفاده نکنید

در حالی که ممکن است فکر کنید سفید نگه داشتن دندان ها ایده خوبی است ، مسواک زدن با خمیردندان های سفید کننده می تواند بعدا مشکلاتی را ایجاد کند. محصولات سفید کننده نمی توانند زیر براکت قرار بگیرند ، بنابراین فقط نواحی در معرض دید دندان های شما سفید می شوند. هنگامی که براکت ها برداشته می شوند ، ممکن است روی هر دندان نواحی سفید رنگی داشته باشید.

 

استفاده از مسواک برقی را در نظر بگیرید

مسواک های برقی بهتر از برس های دستی معمولی تمیز می شوند ، بنابراین با تلاش کمتر می توانید نتایج بهتری بگیرید. 

سخن پایانی

بریس می تواند به ایجاد یک لبخند مطمئن کمک کند. آنها همچنین می توانند شانس شما را در مواجهه با مشکلات بهداشت دهان و دندان در آینده کاهش دهند. با این حال ، مراقبت از دندان ها در حالی که بریس دارید به دلایل زیادی حیاتی است. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به حذف غذا و باکتری هایی که می توانند منجر به ایجاد لکه و حفره شوند کمک می کند. آنها همچنین می توانند از التهاب لثه و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان که بعداً در زندگی مشکل ساز می شوند جلوگیری کنند.

جهت تعیین وقت ویزیت به سایت کلینیک آینده مراجعه کنید.

منبع: https://www.healthline.com/health/how-to-floss-with-braces

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها