مراقبت های بعد از درمان پروتز کامل(دست دندان)

5
(1)

** نحوه تطابق با پروتز جدید هر فرد منحصر به خود اوست بنابراین پروتز خود را با دیگران مقایسه نکنید.
**وضع ظاهری شما با گذشت زمان طبیعی تر خواهد شد،صبر داشته باشید.
**جویدن با پروتزها فرایندی یادگرفتنی است و ممکن است 6 تا 8 هفته طول بکشد تا بتوانید به خوبی با پروتز خود بجوید.جویدن را با غذاهای نرم و تکه تکه شده شروع کنید مانند بیسکویت خیس شده با چای،نان تست نرم یا گوشت تکه تکه شده،از خوردن غذاهای سفت و فیبری در اوایل استفاده از پروتز خودداری شود.
**سعی کنید به صورت دو طرفه بجوید.پروتزها جسمی خارجی هستند بنابراین ترشح بزاق در دهان بیشتر میشود،صبر داشته باشید تا مغز شما عادت کند و ترشح بزاق به حالت عادی برگردد.
**در عرض چند هفته به صحبت کردن با پروتز جدید عادت میکنید،پس تا پیدا کردن سازگاری کامل صبر داشته باشید.برای عادت کردن به صحبت با پروتز در ابتدا لغات سخت را بلند بلند تکرار کنید تا عادت کنید.
**بعد از هر بار غذا خوردن پروتز را با مسواک نرم بشویید.مسواک را از داروخانه تهیه نمایید.یک بار در روز و به مدت 30 دقیقه دنچر را در پاک کننده دنچر غوطه ور کنید.پاک کننده ها را از داروخانه تهیه کنید.اگر دسترسی ندارید از مایع دستشویی استفاده کنید.
**از خمیر دندان برای پاک کردن پروتز خودداری کنید زیرا باعث صدمه و کاهش طول عمر پروتز میشود.به جای خمیر دندان از ترکیب مقابل استفاده کنید:یک قاشق چایخوری سفید کننده خانگی همراه با دو قاشق چایخوری نرم کننده لباس در 4 لیوان آب.
**هرگز خودتان اقدام به تعمیر پروتز نکنید. حتما شب ها پروتز از دهان خارج شود و درون آب قرار داده شود.
**هر مشکلی مانند زدگی،درد،گلودرد،در روزهای اول طبیعی است.در صورت ایجاد هر کدام دوباره به دندانپزشک مراجعه نمایید تا در آینده دچار مشکل حادی نگردید.

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها