مراقبت های بعد از ترمیم دندان

5
(1)

1.چنانچه با آمالگام دندان هایتان ترمیم شده است تا ۲ ساعت بعد از ترمیم چیزی خورده نشود و تا ۸ ساعت با سمت دیگر غذا خورده شود.

2.در ترمیم های همرنگ (کامپوزیت) بهتر است پس از مصرف غذاهای رنگی(چای، قهوه، شکلات ها) و کشیدن سیگار بعلت آنکه رنگ  ها جذب پرکردگی می شوند دهان را با آب شستشو داده و مسواک زده شود.

3.از خوردن مواد غذایی سفت و شکننده نظیر پسته، فندق، یخ، ته دیگ، شکلات های سفت و آب نبات با دندان ترمیم شده(ترمیم آمالگام یا ترمیم کامپوزیت) خصوصاً در ترمیم های بزرگ اجتناب کنید زیرا باعث شکستن ترمیم یا دیواره های باقیمانده دندان می گردد.

4.ترمیم دندان مانند هر جسم دیگری عمر مفیدی دارد لذا برای ویزیت های دوره ای و احیانا نیاز به تعویض در زمان مناسب اقدام گردد.

5.دندان های ترمیم شده می توانند مجددا پوسیده شوند، بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان نظیر مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، مصرف کمتر مواد قندی و شیرینی مانع از پوسیدگی دندان هایتان در آینده میشود.

عوارض احتمالی و اقدامات لازم بعد از ترمیم دندان

احساس بلند بودن دندان تا چند روز پس از ترمیم طبیعی می باشد .

از فشار وارد کردن بر روی دندان ترمیم شده اجتناب کرده و جهت کوتاه کردن پرکردگی دندان به درمانگاه مراجعه شود.

درد و حساسیت به سرما و گرما دندان تا چند روز طبیعی است و بعضا ممکن است تا 8 هفته بعد از ترمیم حساسیت وجود داشته باشد ولی با توجه به احتمال التهاب عصب دندان اگر بعد از 8 هفته درد و حساسیت وجود داشت ، بهتر است به درمانگاه مراجعه شود.

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها