درمان ریشه دندان های جلویی

3
(2)

درمان ریشه دندان های جلویی

روند درمان ریشه روی دندان جلویی چیست؟

بسته به بهداشت دهان و عادات غذایی، ممکن است به دندانپزشک مراجعه کنید تا درمان ریشه دندان جلویی را انجام دهید. برخلاف بسیاری از باورها و تصورات، درمان ریشه دندان های جلویی روشی کم عارضه و بدون درد است. علاوه بر این، اگر بخواهید عفونت را نادیده بگیرید، احتمالاً درد بیشتری نسبت به آنچه تجربه می کنید کاهش خواهید داد.

 توجه به این نکته ضروری است که نوع تجربه ای که در طول فرآیند درمان ریشه دندان جلویی خواهید داشت به دندانپزشک شما بستگی دارد. شما یک فرآیند درمانی با کیفیت بالا می خواهید که از فناوری مدرن استفاده کند. کلینیک های دندانپزشکی معتبر بهترین خدمات پس از درمان را برای بهبودی سریع تر و ارزش پول شما ارائه می دهند.

 در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فرآیند درمان ریشه دندان جلویی بدانید، از جمله هزینه متوسط ​​کانال ریشه و تاج دندان آورده شده است.

 

 درمان ریشه چیست؟

درمان ریشه شامل حذف باکتری از کانال ریشه عفونی برای حفظ ریشه طبیعی و جلوگیری از گسترش عفونت به دندان های دیگر است. دندانپزشک شما بافت پالپ عفونی یا ملتهب را برای تمیز کردن، ضدعفونی کردن، پر کردن و سپس مهر و موم کردن دندان برمی دارد.

 درمان‌ ریشه دندان جلویی به صورت مدرن، هیچ تفاوتی با روش‌های معمولی ندارند. بسته به اندازه یا وسعت التهاب یا پوسیدگی، می‌توانید کل فرآیند درمان را در حدود یک یا دو جلسه تکمیل کنید. برخی از مزایای درمان ریشه دندان جلویی عبارتند از:

  • جویدن معمولی
  • بهداشت دهان و دندان بهتر
  • ظاهر طبیعی
  • نیروی گاز گرفتن و احساس معمولی

کاندیدای مناسب برای درمان ریشه دندان جلویی چه کسی است؟

علاوه بر عفونت های باکتریایی، اکثر بیماران به دلیل ترک خوردگی دندان، ژنتیک یا اثرات تصادف، به سراغ روت کانال روی دندان جلو می روند. برخی از افراد ممکن است حفره های عمیق یا عوارض ناشی از پر کردن قبلی را نیز تجربه کنند. با این حال، اگر حساسیت دندان‌ها به گرما و سرما را تجربه می‌کنید، احتمالاً به درمان ریشه دندان جلویی نیاز خواهید داشت. مراقب علائم زیر باشید تا بدانید که آیا کاندید مناسبی برای این درمان هستید یا خیر:

 

      تغییر رنگ دندان

در حالی که تغییر رنگ دندان می تواند نشانه مشکلات مختلف دهان باشد، اکثر بیماران درمان ریشه دندان جلویی با دندان های تغییر رنگ به ما مراجعه می کنند. دندان جلوی شما ممکن است به دلیل عفونت باکتریایی یا ضربه مستقیم که باعث التهاب می شود، خون رسانی ناکافی را تجربه کند. زمانی که این عارضه به بافت های داخلی آسیب می زند، دندان رنگ سیاه مایل به خاکستری به خود می گیرد. اگر متوجه شدید که دندان های جلویی خود رنگ سفید خود را از دست داده اند، می توانید به کلینیک دندانپزشکی آینده مراجعه کنید.

      درد هنگام لمس ریشه

آیا تا به حال هنگام لمس دندان جلویی احساس درد می کردید؟ بافت های پالپ عفونی یا پوسیده باعث حساس شدن رباط اطراف نوک ریشه می شوند. اگر عفونت عمیق باشد، برخی از مواد زائد نیز ممکن است رباط را تحریک کنند و در هنگام اعمال فشار خفیف روی دندان احساس درد کنند. این می تواند از طریق لمس یا گاز گرفتن باشد. در این صورت ممکن است به درمان ریشه دندان جلویی نیاز داشته باشید.

علائم پوسیدگی دندان جلو 

فرآیند درمان ریشه دندان جلویی

اکنون که مطمئن هستید به روش درمان ریشه دندان جلویی نیاز دارید، پس از مراجعه به دندانپزشک چه انتظاری باید داشته باشید؟ توجه به این نکته ضروری است که زمانی که عفونت یا التهاب هنوز در مراحل اولیه است، انجام روش های کانال ریشه توصیه می شود. اگر مورد شما پیچیده باشد، ممکن است دندانپزشک شما مجبور شود شما را به یک متخصص درمان ریشه ارجاع دهد. در درمان های معمولی انتظار روش زیر را داشته باشید:

 ۱- آماده سازی برای درمان ریشه جلویی

اولین مرحله آماده سازی شامل گرفتن چندین اسکن اشعه ایکس برای ترسیم یک تصویر دقیق از نحوه ظاهر آسیب است. اسکن اشعه ایکس وسعت عفونت را قبل از فرآیند درمان عملی نشان می دهد. سپس دندانپزشک لثه های شما را با بی حسی موضعی تزریق می کند تا ناحیه را بی حس کند و حساسیت به درد را کاهش دهد. هنگامی که پوسیدگی کامل وجود دارد، ممکن است بی حسی موضعی لازم نباشد زیرا دندان از قبل حساسیت خود را از دست داده است.

 ۲- حذف پالپ

پس از تأیید عدم احساس درد، دندانپزشک روند درمان واقعی را ادامه می دهد. این فرآیند مستلزم حذف پالپ و هرگونه تورم چرکی است که ممکن است در طول زمان انباشته شده باشد. قبل از برداشتن پالپ، دندانپزشک شما یک ورقه لاستیکی مخصوص به نام سد را در اطراف ریشه قرار می دهد. این سد باعث می شود که دندان در طول درمان خشک بماند. همچنین از قورت دادن مواد شیمیایی دندانی استفاده شده در این روش جلوگیری می کند.

دندانپزشک با سوراخ کردن دندان از طریق تاج به پالپ دسترسی پیدا می کند.

 ۳- تمیز کردن و پر کردن دندان

مرحله بعدی تمیز کردن کانال قبل از پر کردن مجدد است. کانال های دندان کوچک و باریک هستند. از این رو، دندانپزشک ممکن است از فایل های کوچک در بزرگ کردن کانال برای ایجاد یک سوراخ منظم استفاده کند که به راحتی پر شود. تمیز کردن و پر کردن طولانی‌ترین فرآیند است و بسته به میزان آسیب و تعداد ریشه‌ها ممکن است تا سه نوبت طول بکشد. در مورد کانال ریشه دندان جلویی، تنها یک ریشه وجود دارد، بنابراین می تواند یک یا دو نوبت طول بکشد.

 اگر مجبور باشید برای قرار ملاقات دیگری برگردید، پزشک از داروی خاصی برای از بین بردن باکتری‌های باقی‌مانده قبل از بستن دندان با پر کردن موقت استفاده می‌کند. ممکن است قبل از ویزیت بعدی علائم عفونت را تجربه کنید. در این صورت، تجویز آنتی بیوتیک به کاهش دمای بالا و تورم غیر طبیعی کمک می کند.

 

۴- آب بندی دندان

بازدید بعدی بسیار سریع و ساده خواهد بود. دندانپزشک قبل از پر کردن کامل کانال، دارو و پر کردن موقت را برمی دارد. پس از آخرین ملاقات از عفونت مجدد یا حساسیت دندانی خلاص خواهید شد. اگر در طول عفونت دچار تغییر رنگ دندان شده اید، دندانپزشک ممکن است از تکنیک های تمیزکننده مختلفی مانند مواد شیمیایی سفیدکننده برای بازگرداندن رنگ طبیعی استفاده کند.

 ۵- اضافه کردن یک تاج

برخی از دندان های پر شده ممکن است احساس ضعف کنند، بنابراین مستعد شکستگی هستند. در این صورت، ممکن است دندانپزشک شما اضافه کردن روکش را برای محافظت از دندانی که اکنون دوباره پر شده است، پیشنهاد دهد. روکش‌ها کلاهکی هستند که دندان‌های طبیعی را می‌پوشانند و عمدتاً می‌توانند سرامیک، چینی، فلز یا مواد شیشه‌ای پودری باشند. دندانپزشک دندان را سوهان می زند تا اندازه آن کاهش یابد. این تضمین می کند که تاج به درستی جا می شود.

مراحل درمان ریشه دندان جلویی

اگر متوجه درد مداوم، حساسیت، تغییر رنگ و یا هر موردی که می تواند نشان دهنده نیاز به درمان ریشه در دندان های جلویی باشد شدید، می توانید برای معاینه و درمان با افراد متخصص و مجرب، به کلینیک دندانپزشکی آینده مراجعه کنید. برای گرفتن نوبت با ما تماس بگیرید.

https://victoryplazadental.com/what-is-the-process-of-root-canal-on-a-front-tooth/

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

3 / 5. تعداد رای‌ها: 2

اولین نفر باشید