15 درمان برای تسکین درد دندان عقل

0
(0)

بررسی اجمالی درد دندان عقل

دندان های عقل مجموعه سوم دندان های مولر در پشت دهان شما هستند. جایی در سنین 17 تا 25 سالگی ، این دندان ها در مسیر حرکت خود از طریق استخوان فک شروع به حرکت می کنند تا خط لثه شما را بشکنند و بخشی از مکانیسم جویدن شما شوند. ممکن است لثه شما ملتهب شود ، ناحیه آسیب دیده خونریزی کند و سردردهای مداوم یا درد دندان عقل را تجربه کنید. در این جا پانزده روش درمانی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از درد دندان عقل راحت شوید.

درد دندان عقل

راه حل هایی برای تسکین درد دندان عقل

 1. آب نمک بشویید

یکی از محبوب ترین درمان های درد دندان عقل  شستشوی دهان و دندان ها با آب نمک است. شستشوی لثه ها با آب گرم و کلرید سدیم محلول (نمک) نشان داده شده است منبع خوب برای تقویت لثه ها و از بین بردن باکتری های مضر. دندان های عقل می توانند بعضی اوقات به دندانهای دیگر شما آسیب برسانند و یا هنگامی که از طریق لثه بیرون می آیند کیست ایجاد کنند. بنابراین تمیز و پاکیزه نگه داشتن دهان از باکتری های مضر راه حل خوبی است.

 

 1. نعنا فلفلی

برگ نعنا حاوی روغن های اساسی است که می تواند درد را تسکین داده و التهاب را کاهش دهد. سعی کنید یک پنبه را قبل از استفاده از آن روی لثه های دردناک ، یا مالیدن روغن به طور مستقیم روی دندان ها ، در عصاره نعنا قرار دهید. چای نعناع بعد از خنک شدن می تواند به عنوان دهان شویه نیز استفاده شود.

 

 1. روغن میخک

میخک به عنوان مسکن ضد درد و درد دندان عقل بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. مطالعات آزمایشگاهی منبع معتبری را نشان می دهد که روغن میخک به ویژه در کاهش درد موثر است. میخک علاوه بر موارد گفته شده مزیت مبارزه با باکتری هایی را دارد که می توانند در دهان شما رشد کنند و سلامت شما را در معرض خطر عفونت جدی قرار دهند. می توانید روغن ضروری میخک بخرید ، یا به سادگی چهار تا شش میخک کامل بجوشانید تا آب میخک درست کنید ، سپس می توانید آن را روی لثه های دردناک خود ماساژ دهید.

 

 1. مشروبات الکلی

بوربن ، براندی و ویسکی به دلیل خصوصیات بی حس کننده مشروب مقطر ، تسکین دهنده درد هستند. مالیدن ویسکی یا یک مشروب الکلی قوی دیگر بر روی دندان عقل شما وقتی روی سطح لثه شما بیرون می زند ، ممکن است به گیرنده های درد کسل کننده کمک کند و ناراحتی شما را کاهش دهد.

 

 1. آلوئه ورا

آلوئه ورا به طور کلی غیر سمی است و می تواند برای تسکین و کاهش التهاب در اطراف دندانهایی که دندان عقل شما در آن رشد می کند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در صورت خراشیده شدن یا بریدن لثه های شما در هنگام رشد دندان کمک می کند. می توانید آلوئه خالص استفاده کنید ژل ورا به پشت دهان شما ، و باعث خنک شدن منطقه برای تسکین موقتی درد می شود.

 

 1. روغن درخت چای

روغن درخت چای یک ماده ضد باکتری قدرتمند است که برای از بین بردن باکتری های منبع معتبر در دهان شما ثابت شده است. اما این درمان بسیار قدرتمند است ، هرگز نباید مستقیماً روی دندان هایتان استفاده شود. رقیق کردن روغن درخت چای با روغن نارگیل ، ماده ضد باکتری دیگر و استفاده از آن روی لثه های ملتهب می تواند باعث از بین رفتن باکتری های موجود در خط لثه شود. روغن درخت چای نباید بلعیده شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بلافاصله پس از این درمان بقیه مواد را بشویید و بیرون بریزید.

 

 1. درد دندان عقل
 2. سیر و زنجبیل خرد شده

سیر خرد شده یافت شد منبع معتبر یکی از موثرترین قاتلین عوامل بیماری زایی است که به خط لثه حمله کرده و آن را آلوده می کند. محققان هنگام استفاده از سیر و زنجبیل خرد شده به عنوان خمیر ، سیر را بسیار موثرتر میدانند . قبل از افزودن زنجبیل تازه خرد شده و استفاده از رب به لثه می توانید سیر خام را به صورت قوام مانند خرد كنید.

 

 1. آسپرین

آسپرین که برای تسکین سردردهای شدید مصرف می کنید نیز ممکن است به تسکین درد دندان عقل شما کمک کند. یک مطالعه اخیر منبع معتبر را نشان داد که آسپیرین یک عامل موثر در کاهش درد برای افرادی است که در دهان خود احساس ناراحتی می کنند. به برچسب توجه زیادی داشته باشید و بیش از دوز توصیه شده هر نوع آسپرین مصرف نکنید. بدون نظارت دندانپزشک یا پزشک ، آسپرین را به طور مداوم برای هر نوع تسکین درد پاپ نکنید.

 

 1. منتول

منتول یک مسکن طبیعی است و هنگام لمس پوست احساس خنک کننده ایجاد می کند. اگر می خواهید از منتول به عنوان درمانی برای درد دندان عقل خود استفاده کنید ، قبل از استفاده مستقیم از آن بر روی ناحیه آسیب دیده ، دهانشویه ای را که حاوی الکل ، طعم نعناع و نعناع است ، رقیق کنید.

 

 1. زردچوبه

از زردچوبه سال های سال است که به عنوان ادویه و همچنین به عنوان داروی طبیعی برای معده درد استفاده می شده است. کیفیت ضد درد و ضد التهاب زردچوبه به عنوان داروی دندان درد ، توانایی فوق العاده ای به آن می دهد. یک منبع توصیه می کند زردچوبه خرد شده را مستقیماً روی لثه های ملتهب مالش دهید ، یا دهان خود را با آبی که با 5 گرم زردچوبه و دو میخک جوشانده است بشویید.

 

 1. سرما و گرما درمانی

استفاده از کیسه یخ یا پد گرمایشی روی گونه ها می تواند به کاهش درد ، التهاب و تورم کمک کند. گرما می تواند با از بین بردن تنش و افزایش جریان خون باعث بهبودی شما و دردتان شود.

 

سرما یا گرما را به مدت 15 دقیقه در محل آسیب دیده قرار دهید و سپس قبل از درخواست مجدد ، 15 دقیقه صبر کنید. این روش ها را در طول روز جایگزین کنید. همیشه با یک درمان سرماخوردگی پایان دهید.

 

 1. علف گندم

گیاه گندم یک درمان کننده بسیار قوی است که می تواند برای درمان درد دندان عقل شما مورد استفاده قرار گیرد. محتویات بالای کلروفیل گیاه گندم به کاهش التهاب و جلوگیری از باکتری های عامل عفونت کمک می کند. می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و زخم ها را التیام بخشد.

 

 1. روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی یک درمان کننده بسیار قوی است که می تواند باکتری ها را از بین ببرد و از عفونت دندان جلوگیری کند. این روغن می تواند درد ، تورم و التهاب را کاهش دهد. یک مطالعه معتبر در سال 1996 بر روی موش ها اظهار داشت که اجزای تسکین دهنده درد به دلیل یکی از مواد فعال آن ، کارواکرول است.

 

روغن پونه کوهی بسیار غلیظ و قوی است و حتما باید به درستی رقیق شود. یک قطره روغن پونه کوهی را به 1 قاشق چایخوری روغن حامل رقیق کنید. با استفاده از پنبه یا انگشت خود روغن را به دندان یا لثه خود بمالید. این روند را دو بار در روز انجام دهید.

 

 1. اسانس آویشن

آویشن برای تسکین درد ، تب و التهاب که ممکن است با دندان های عقل در حال رویش همراه باشد استفاده می شود. یک مطالعه 2015 منبع معتبر روی موش ها از استفاده از عصاره آویشن در درمان این علائم حمایت کرد. مطالعات بیشتر در مورد انسان موجه است.

 

چند قطره روغن اساسی آویشن را در یک روغن حامل رقیق کنید. از پنبه یا انگشتان خود استفاده کنید تا آن را روی دندان و لثه خود بمالید. این کار را در روز چند بار انجام دهید. با افزودن یک قطره روغن به یک لیوان آب گرم می توانید دهان شویه کنید.

 

 1. کپسایسین

گفته می شود ماده فعال فلفل کاین ، کپسایسین ، درد و التهاب را تسکین می دهد. یک بررسی در سال 2012 گزارش داد که کپسایسین می تواند در درمان انواع مختلف درد هم در حیوانات و هم در انسان مفید باشد. گاهی اوقات اثر حساسیت زدایی بر روی رشته های عصبی دارد.

 

کپسایسین توانایی تحریک دارد ، بنابراین باید همیشه با مقدار کمی شروع کنید تا ببینید واکنش بدن شما چیست.

 

چند قطره عصاره و یا همان روغن خالص کپسایسین را در یک لیوان آب رقیق کنید. با استفاده از یک پنبه محلول را در ناحیه آسیب دیده قرار دهید یا از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. این کار را در طول روز تکرار کنید.

 

 1. اسانس اسطوخودوس

این یک درمان کننده قدرتمند است که می تواند درد را تسکین دهد ، باکتری ها را کاهش دهد و التهاب را تسکین دهد. یک مطالعه 2015 منبع معتبر در مورد حیوانات ، تأثیر روغن ضروری اسطوخودوس برای تسکین درد و التهاب را تأیید کرد. مطالعات بیشتر برای پی بردن به اطلاعات بیشتر در مورد توانایی درمانی آن ضروری می باشد.

 

یک قطره روغن اسطوخودوس را با 1 قاشق چایخوری روغن رقیق کنید. با کمک انگشتان خود و یا یک پنبه این روغن را در طول روز چندین بار به منطقه آسیب دیده مالش دهید. یا دو قطره روغن اسطوخودوس به یک فنجان آب گرم اضافه کنید تا دهان شویه شود. از این محلول سه بار در روز استفاده کنید. یا برای درست کردن دهان شویه از چای اسطوخودوس خنک استفاده نمایید.

 

چشم انداز درد دندان عقل

درد دندان عقل

در آمدن کامل دندان های عقل از خط لثه شما ممکن است حدود سه ماه طول بکشد. اما همه دندان های عقل به یک باره وارد نمی شوند ، بنابراین ممکن است مدتی برخی از این علائم را در درجات مختلف خاموش و روشن کنید.

 

اگر درد دندان عقل شدیدی دارید که ادامه دارد ، سردردهای مکرر ، بزاق خونی یا احساس آبسه در زیر لثه هایتان احساس می شود ، باید بلافاصله قرار ملاقات با دندانپزشک خود را تنظیم کنید. اگرچه لازم نیست همه دندان های عقل خود را بکشید یا خارج کنید، انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که بهتر است همه نوجوانان و جوانان دندانهای عقل خود را با اشعه ایکس تحت کنترل قرار دهند.

جهت تعیین وقت درمان و ویزیت به صفحه کلینیک آینده مراجعه کنید.

منبع: https://www.healthline.com/health/wisdom-teeth-pain-relief

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها