تفاوت جرم گیری دندان با بلیچینگ در چیست؟

5
(1)

تفاوت جرم گیری دندان با بلیچینگ در چیست؟

لبخند درخشان تر یکی از رایج ترین نیازها در هنگام مراقبت از دهان است. محصولاتی که به عنوان سفید کننده دندان مورد استفاده قرار می گیرند ، وعده دندان هایی سفیدتر و درخشان را می دهند. دقیقاً چه تفاوتی بین جرم گیری دندان در مقابل بلیچینگ وجود دارد؟ آیا یکی هستند؟ و اگر آن ها یکسان نیستند ، کدام یک بهتر است؟

تفاوت جرم گیری دندان با بلیچینگ

کلمه بلیچینگ کمی گمراه کننده است. بسیاری از افراد به سفید کننده کلر فکر می کنند ، که هرگز ، هرگز نباید در دهان کسی باشد! اصطلاح “سفید کردن دندان” از این واقعیت ناشی می شود که محصولات سفید کننده دندان معمولاً حاوی پراکسید هیدروژن هستند ، که همچنین یک ماده سفید کننده غیر کلر است. اما اشتباه نکنید ، محصولات دندانپزشکی و سفید کننده یکسان نیستند.

سفید کردن دندان ها هدف هم جرم گیری و هم بلیچینگ است. پس تفاوت آن ها در چیست؟

هنگامی که به عمل سفید کردن دندان ها می پردازیم ، کلمات جرم گیری و بلیچینگ اغلب به جای یکدیگر به کار می روند. تعریف تفاوت بین آن ها بیشتر در مورد نحوه استفاده از این اصطلاحات در درمان های دندانپزشکی و بازاریابی محصول است تا تعاریف واقعی آن ها.

در بین دندانپزشکان و در توصیف محصولات ، جرم گیری دندان ها به طور معمول عمل از بین بردن لکه های سطحی برای بازگرداندن دندان ها به رنگ طبیعی آن ها است؛ اما بلیچینگ دندان با استفاده از مواد شیمیایی برای روشن تر کردن رنگ مینای دندان ، و گاهی اوقات تا حتی فراتر از رنگ طبیعی دندان هاست.

محصولات جرم گیری و بلیچینگ دندان 

محصولاتی که باعث روشن تر شدن دندان ها می شوند ، از خمیر دندان و شستشوی دهنده ها گرفته ، تا درمان های شیمیایی و لیزر که در مطب دندانپزشکان انجام می شود ، هستند. کالاهای خریداری شده در فروشگاه در دسته جرم گیری دندان ها قرار می گیرند. بسیاری از آن ها لکه های سطحی ناشی از قهوه و دخانیات را که می تواند دندان ها را کدر و تغییر رنگ دهد ، پاک می کنند. این محصولات ارزان قیمت و بی خطر هستند. با این حال ، اثربخشی آن ها به نوع و شدت لکه ها بستگی دارد.

نوارهای سفید کننده دندان از دیگر داروهای بدون نسخه هستند که کمی گران تر اند اما می توانند بهتر عمل کنند. این نوارهای پلاستیکی نازک از یک طرف با محلول هیدروژن پراکسید روکش می شوند. هیدروژن پراکسید گاهی اوقات در خمیردندان ها اما در مقادیر بسیار کم نیز موجود است. در مقادیر بیشتر ، این ماده سفید کننده، مورد استفاده در محصولات کاربردی دندانپزشکی است. استفاده از این مواد شیمیایی قوی تر باعث می شود نوارهای سفید کننده بیشتر شبیه به بلیچینگ باشند تا جرم گیری معمولی.

دندانپزشکان برای سفید تر کردن دندان هایی که حاوی مواد شیمیایی بسیار قوی تری هستند از آنچه می توان در داروخانه ها نیز خریداری کرد ، استفاده می کنند. روش هایی که استفاده می کنند احتمالا بلیچینگ نامیده می شود. درمان های بلیچینگ معمولاً در تعدادی مراجعه به مطب دندانپزشکان انجام می شوند. در بعضی موارد ، دندانپزشک معالجه در منزل را تجویز می کند که بیمار می تواند خودش درمان را انجام دهد. از آنجا که این روش ها از غلظت بالاتری از هیدروژن پراکسید استفاده می کنند ، اغلب نتایج بهتری نسبت به گزینه های دیگر دارند.

اخیراً محصولات بلیچینگ با قدرت بالا نیز در تنظیمات غیر دندانپزشکی رواج یافته اند. تقریباً مانند سایر روش های زیبایی بدون جراحی (مانند بوتاکس) ، بلیچینگ دندان ها حتی در سالن های زیبایی ارائه می شود. تحقیق در مورد هر ارائه دهنده ای که دارای مجوز دندانپزشکی مجوز نیست، حائز اهمیت است.

رسیدن به لکه های پایین دندان

علت بوجود آمدن لکه بر روی دندان بیمار گاهی می تواند مشخص کند که آیا جرم گیری دندان کافی است یا اینکه ممکن است بلیچینگ جهت تمیز کردن دندان ها ضروری باشد. لکه های دندان می توانند از عوامل خارجی یا از داخلی دندان ناشی شوند. لکه های خارجی دندان مواردی هستند که به سبب مصرف قهوه و استعمال سیگاری ایجاد می شوند. لکه های ذاتی ناشی از عواملی است که خارج از کنترل شخص اند؛ مانند وراثت ، پیری یا برخی شرایط پزشکی است.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت درمان های ترمیمی و زیبایی همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Teeth Whitening vs. Bleaching—Are They the Same?

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها