سفید کردن دندان چیست؟

5
(1)

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان می تواند راهی بسیار موثر برای روشن کردن رنگ طبیعی دندان های شما بدون از بین بردن سطح دندان باشد. این روش نمی تواند تغییر رنگ کاملی ایجاد کند ، اما ممکن است تیرگی های موجود را روشن تر کند.

چرا شما به سفید کردن دندان احتیاج پیدا می کنید؟

 دلایل زیادی برای سفید تر شدن دندان های شما وجود دارد. رنگ دندان های شما با دیگران متفاوت است؛ همانطور که رنگ مو و پوست شما متفاوت است. تعداد بسیار کمی از افراد دارای دندان های سفید و درخشان هستند و با افزایش سن دندان های ما نیز می توانند تغییر رنگ دهند.

دندان های شما همچنین توسط مواد غذایی و نوشیدنی هایی از قبیل چای ، قهوه قابل لکه دار شدن بر روی سطح خود هستند. سیگار کشیدن همچنین می تواند دندان را لکه دار کند.

تارتار نیز می تواند بر رنگ دندان های شما تاثیر بگذارد. برخی از افراد ممکن است در سطح زیرین دندان های خود لکه داشته باشند، که می تواند در اثر آنتی بیوتیک های خاص یا ترک های ریز در دندان ایجاد شود.

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن حرفه ای معمول ترین روش سفید کردن دندان است. تیم دندانپزشکی شما قادر خواهد بود به شما بگوید که آیا شما مناسب برای درمان هستید. ابتدا تیم دندانپزشکی یک محافظ لاستیکی یا ژل را روی لثه شما قرار می دهد تا از آنها محافظت کند. سپس آنها با استفاده از یک سینی مخصوص ساخته شده که مانند یک محافظ دهان است سفید کننده را به دندان شما وارد می کنند.

ماده مؤثر در سفید کنندگی معمولاً پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید است. با کم شدن مواد تشکیل دهنده فعال ، اکسیژن روی مینای دندان ها قرار می گیرد و رنگ دندان روشن تر می شود.

این پروسه چه مدت به طول می انجامد؟

کل روند درمان ممکن است طی سه تا چهار هفته انجام شود. ابتدا به دو یا سه مراجعه به دندانپزشک احتیاج دارید. تیم دندانپزشکی شما نیاز به ایجاد یک محافظ دهان دارد و در اولین جلسه این کار را انجام می دهند. هنگامی که تیم دندانپزشکی شما شروع به درمان کرد ، باید درمان را در خانه ادامه دهید. این به معنای به طور مرتب استفاده از محصول سفید کننده در طی دو تا چهار هفته ، به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در هر بار است.

با این حال ، برخی از محصولات جدید نیز وجود دارد که می توانند تا هشت ساعت استفاده شوند. این بدان معنی است که می توانید در کمتر از یک هفته نتیجه رضایت بخشی کسب کنید.

چه روش های دیگری وجود دارد؟

اکنون روش های سفید کنندگی با لیزر یا سفید کنندگی پرقدرت نیز ارائه می شوند. در طی این روش برای محافظت از لثه سد لاستیکی روی دندان های شما قرار می گیرد و یک محصول سفید کننده روی دندان های شما نقاشی می شود. سپس یک نور یا لیزر بر روی دندان ها تابانده می شود تا ماده شیمیایی فعال شود. نور، واکنش محصول سفید کننده را تسریع می کند و تغییر رنگ سریع تری حاصل می شود. گفته می شود که سفید کردن با لیزر باعث می شود دندان ها تا پنج یا شش درجه روشن تر شوند.

بعد از انجام این درمان، تا چه مدت دندان ها سفید باقی خواهند ماند؟

تصور می شود اثرات سفید کردن تا سه سال به باقی ماند. با این وجود ، این موضوع در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. اگر سیگار کشید ، یا از خوراکی هایی که باعث لکه شدن دندان شما می شود مصرف کنید، اثر کمتری خواهد داشت. قبل از شروع درمان ، با تیم دندانپزشکی خود مشورت کنید.

عوارض جانبی چه هستند؟

برخی از افراد ممکن است دریابند که دندان های آن ها در طول یا بعد از درمان به سرما حساس می شوند. برخی دیگر ممکن است دچار گلو درد یا لکه های سفید در لثه شوند. این علائم معمولا موقتی هستند و باید طی چند روز از پایان درمان ناپدید شوند. در صورت ادامه هر یک از این عوارض جانبی ، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

در مورد سفید کردن دندان با استفاده از خمیردندان ها چطور؟

چندین خمیر دندان سفیدکننده در بازار وجود دارد. اگرچه آنها تاثیری در رنگ طبیعی دندان های شما ندارند ، اما ممکن است در از بین بردن لکه ها موثر باشند. بنابراین ، ممکن است ظاهر کلی دندان های شما را بهبود بخشد. خمیردندان های سفید کننده ممکن است به ماندگاری اثر کمک کند ، هنگامی که دندان های شما به طور حرفه ای سفید شده است.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت درمان های ترمیمی و زیبایی همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Tooth whitening

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها