بزرگسالان و بریس ها

5
(1)

انواع بریس ها

مینا عبداللهی ، DDS ، MS ، یک عضو ارتودنسی صبا در شمال ویرجینیا ، بزرگسالانی که امروز بریس می گیرند ، گزینه های بسیار بیشتری از آنچه آنها به یاد می آورند – یا خودشان داشته اند – پیدا می کنند. انتخاب ها می توانند دلهره آور باشند.

عبداللهی می گوید: “برای بزرگسالان ، زیبایی شناسی توجه اصلی است.” او می گوید هزینه و “سبک زندگی” دیگر ملاحظات اصلی است. هر گزینه مزایا و معایبی دارد. آنها عبارتند از:

بریس های معمولی

ارتودنسی

چند دهه قبل ، ارتودنسی ها از یک نوار فلزی در اطراف هر یا تقریباً هر دندان تشکیل شده بودند. امروزه بریس های معمولی سیم هایی را نگه می دارند که فقط یک براکت در قسمت جلوی دندان سیمان شده است. چند باند در پشت سیم ها را لنگر می اندازند. گزینه دوم برای بریس های معمولی باعث خاموش شدن فلز برای سرامیک شفاف یا دندان رنگ می شود. عبداللهی می گوید که تمرین او حتی با سیم های سفید رنگ نیز آزمایش کرده است ، اما این رنگدانه به سرعت از بین رفته است. زمان درمان معمولاً با بریس های معمولی کوتاه ترین زمان است. اما این دستگاه ها حتی اگر گزینه سرامیکی را داشته باشید بیشترین توجه را دارند.

عبداللهی می گوید: “من بیمارانی داشته ام که در دوران نوجوانی بریس داشته اند و آنها گفته اند که دیگر هرگز” دهان فلزی “نخواهند بود.

تراز کننده ها

تراز کننده ها سینی های واضحی هستند که هر دو هفته یکبار خاموش می شوند تا بتوانند حرکت دندان ها را در خود جای دهند. آنها به مدت 20 تا 22 ساعت در روز در دهان می مانند ، فقط به مدت کافی برای غذا و تمیز کردن دندان ها برداشته می شوند. رایج ترین مارک الاینرها Invisalign است.

ترازها کمتر دیده می شوند ، اما هنوز کاملاً دیده نمی شوند. آنها بر نحوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان های شما تأثیری ندارند (برخلاف انواع دیگر بریس ها).  با این حال ، صف کش ها به این نظم احتیاج دارند که آنها را در هر لحظه ممکن نگه دارند و سینی ها را طبق برنامه خاموش کنند. شانه خالی از این مسئولیت گاهی به این معنی است که درمان با ترازکننده بیشتر از گزینه های معمول طول می کشد.

بریس های لینگوال

بریس های لینگوال مانند بریس های معمولی هستند ، با این تفاوت که براکت ها در قسمت پشتی دندان سیمان شده اند. بریس های لینگوال عملاً دیده نمی شوند و به همان سرعتی که بریس های معمولی کار می کنند ، عمل می کنند. با این حال ، ساخت آنها سفارشی است و معمولاً هزینه آنها بیشتر از سایر گزینه ها است. صرف نظر از نوع دستگاه ، ممکن است متخصص ارتودنسی بخواهد پس از پایان درمان از نگهدارنده استفاده کنید. ممکن است آن را بخشی یا کل روز بپوشید.

آیا می توانید کاری کرد تا بریس ها سریعتر کار کنند؟

ارتودنسی

Edwardolive/Getty Images

اخیراً محصولی ایجاد شده است که می تواند به شما در تسریع درمان بریس کمک کند. 

 

شتاب دهنده

AcceleDent از سینی قرار داده شده به مدت 20 دقیقه در روز در دهان از طریق مهاربندها یا ردیف ها. سینی با لرزش ، میکروپالس ها را به دندان می فرستد. سازنده می گوید این فرآیند زمان درمان را تا 50 درصد کاهش می دهد. عبداللهی می گوید مشتریانش حدود 30 درصد کاهش زمان درمان دارند.

پروپل

در یک روش درمانی پروپل ، پزشک یک پروب نازک را از طریق لثه در دو یا سه مکان اطراف دندان وارد استخوان می کند. دهان با بی حسی موضعی یا بی حس می شود. پروپل از این واقعیت استفاده می کند که بریس ها یا تراز کننده ها دندان ها را از طریق استخوان ، یک بافت زنده حرکت می دهند. تحریک ناشی از این کاوشگر برای پاسخ بدن به بدن شما امکان حرکت سریعتر دندان ها را دارد. این درمان را می توان برای افرادی که دارای بریس یا ترازوی معمول هستند ، انجام داد. این عمل می تواند بیش از یک بار و با فاصله بین درمان های حدود شش تا هشت هفته ای انجام شود. عبداللهی می گوید بیمارانی که از پروپل استفاده می کنند زمان ارتودنسی را به نصف کاهش می دهند.

هزینه بریس چقدر است؟

هزینه ارتودنسی به شرایط اولیه ، سایر شرایط سلامتی که ممکن است داشته باشید و نوع دستگاه مورد استفاده بستگی دارد. 

مدیریت درمان شما

ارتودنسی

مک کامیش می گوید ، یک دوره معمول مراقبت از ارتودنسی ، بسته به شدت مشکل و نوع دستگاه انتخاب شده حدود 18 تا 22 ماه طول می کشد. اگرچه طول دوره درمان با ردیف ها به پوشیدن صادقانه دستگاه بستگی دارد ، اما مک کامیش خاطر نشان می کند که بزرگسالان معمولاً از این کار بسیار انگیزه دارند.

مک کامیش می گوید ، ممکن است بیش از یک دستگاه در طول دوره درمان استفاده شود. به عنوان مثال ، ممکن است شخصی قبل از استفاده از بریس های معمولی بخواهد چندین ماه با ردیف شروع به کار کند.

قبل از شروع مراقبت های ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی شما یک تاریخچه پزشکی کامل را ثبت می کند. از آنجا که دندان ها در طول مراقبت های ارتودنسی از طریق استخوان زنده حرکت می کنند ، برای یک متخصص ارتودنسی مهم است که بداند شما از نظر تراکم استخوان کم هستید یا برای این بیماری دارو مصرف می کنید.

این مسئله بیشتر به زنان مربوط می شود ، زیرا آنها بیشتر از مردان در بزرگسالان به دنبال مراقبت های ارتودنسی هستند و بیشتر تحت تأثیر تراکم استخوان قرار می گیرند.

جمع بندی

محبوبیت بریس ها در میان بزرگسالان در حال افزایش است و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت وجود ندارد. فناوری گزینه های مختلفی از سبک زندگی و استراتژی هایی را برای اتمام سریع و موثر درمان ارائه می دهد.

منبع: https://www.healthline.com/health/dental-health/adult-braces

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها