ایمپلنت دندان چیست و چه مدتی دوام خواهد داشت؟

0
(0)

ایمپلنت دندان چیست؟

از ایمپلنت دندان برای پشتیبانی از یک یا چند دندان کاذب استفاده می شود. ایمپلنت ها پیچ های تیتانیومی هستند که می تواند در صورتی که ریشه دندان از بین رود جایگزین آن شود و دقیقاً مانند ریشه دندان، درون استخوان فک قرار گیرد.

آیا ایمپلنت‌ها ایمن هستند و چه مدتی دوام خواهند داشت؟

ایمپلنت یک روش درمانی مطمئن و خوب است. احتمالا صحیح باشد که بگوییم ایمپلنت‌ها، دقیقاً مانند دندان های طبیعی، تا زمانی که شما مراقبت آنها باشید، دوام می آورند.

هرچقدر بیشتر مراقب کاشت های خود باشید و به طور منظم به پزشک معالج خود برای جلسات ترمیمی مراجعه کنید، ماندگاری بیشتری برای کاشت خود شاهد خواهید بود.

اگر مراقب کاشت های خود نباشید، بر روی آنها یک پوشش مشابه آنچه را که روی دندان های طبیعی قرار می گیرید ، ایجاد می شود. اگر اقدامات لازم صورت نگیرد، این امر می تواند منجر به عفونت لثه ، خونریزی ، درد و ناراحتی کلی بدن شود.

با وجود دندان های طبیعی نیز ممکن است تمام این مشکلات ایجاد شود.

اگر ایمپلنت های شما به خوبی مورد مراقبت قرار گرفته گیرد و اگر استخوانی که در آن قرار گرفته اند قوی و سالم است ، می توانید انتظار داشته باشید که آن ها تا سال ها دوام داشته باشند. با این حال ، دقیقاً مانند سایر کاشت های جراحی (مانند ایمپلنت مفصل ران) هیچ تضمینی در طول عمر آن ها وجود ندارد.

اگر هنوز تعدادی از دندان های طبیعی خود را حفظ کرده باشید، آیا می توانید کاشت دندان انجام دهید؟

بله. می توانید هر تعداد دلخواه دندان را با ایمپلنت جایگزین کنید،‌ از یک دندان واحد گرفته تا یک مجموعه کامل.

آیا همیشه می توانید از ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته استفاده کنید؟

بستگی به وضعیت استخوان موجود در فک شما دارد. دندانپزشک شما تعدادی آزمایش خاص را ترتیب می دهد تا میزان استخوان موجود در محل مورد نظر را پیدا کند. اگر به اندازه کافی استخوان وجود نداشته باشد ، یا اگر به اندازه کافی استخوان سالم یافت نشود، ممکن است در مرحله اول کاشت بدون پیوند استخوان در آن ناحیه امکان پذیر نباشد.

آیا درمان ایمپلنت با درد همراه است؟

قرار دادن ایمپلنت اغلب راحت تر از بیرون کشیدن دندان است و معمولاً با استفاده از یک بی حسی موضعی ساده انجام می شود. شما هیچ وقت درد احساس نخواهید کرد ، اما درست مانند بعد از هر گونه عمل جراحی، ممکن است در طول هفته بعد از عمل احساس ناراحتی کنید.

بعضی مواقع،‌ در شرایطی که شما بسیار مضطرب هستید، ممکن است دندانپزشک به شما آرام بخش دهد. از بی حسی عمومی به ندرت برای کاشت ایمپلنت استفاده می شود و عموما فقط برای موارد بسیار پیچیده استفاده می شود.

درمان ایمپلنت چه مدت به طول می انجامد؟

تیم دندانپزشکی شما قادر خواهد بود تا قبل از شروع درمان ، یک جدول زمانی تقریبی به شما ارائه دهد.

برخی از دندان های کاذب همزمان می توانند با کاشت ایمپلنت قرار داده شوند. (که به این عمل “کاشت فوری” گفته می شود.) با تیم دندانپزشکی خود مشورت کنید تا ببینید آیا این موارد برای شما امکان پذیر است یا خیر. معمولاً دندانهای کاذب ۳ تا ۴ ماه بعد از قرار دادن ایمپلنت ها قرار می گیرند. بعضی اوقات درمان طولانی تر می شود و تیم دندانپزشکی شما قادر خواهد بود تا در مورد زمان اتمام درمان به شما توضیحات لازم را ارائه دهد.

مراقبت های بعد عمل به چه صورت است؟

تیم دندانپزشکی شما دستورالعمل نحوه مراقبت از ایمپلنت را به شما می دهد. ممکن است آن ها بعد از جراحی برخی از مسکن ها را برای شما تجویز کنند، تا در صورت نیاز چند روزی آن ها مصرف کنید.

بعد از ایمپلنت دندان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از قرار دادن ایمپلنت ها، استخوان موجود در فک شما باید روی آن ها رشد کرده و به آنها فیوز شود. این امر معمولاً چند ماه طول می کشد. بعضی اوقات ممکن است هنگام قرار دادن دندان های کاذب زودتر از موید این کاشت ها به اندازه کافی پایدار شوند.

اگر یک ، دو یا سه دندان تعویضی دارید ، ممکن است در ضمن ایمپلنت، یک پروتز موقت نیز داشته باشید. اگر از قبل پروتز داشته باشید، می توانید در حالی که ایمپلنت های شما روند بهبود را طی می کنند، از آن ها استفاده کنید. برای جابجایی مناسب بعد از عمل، پروتزهای شما نیاز به تغییراتی دارند و معمولاً جهت محافظت، سرپوشی روی محل کاشت قرار می گیرد.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت جراحی لثه و ایمپلنت همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Implant

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها