هر آنچه که باید راجع به ایمپلنت دندان بدانید

5
(1)

ایمپلنت دندان

اگر دندان خود را از دست دهید ، دلایل زیادی برای جایگزین کردن آن با ایمپلنت وجود دارد:

  • دندان های از دست رفته ممكن است در نحوه صحبت کردن و جویدن شما تأثیر بگذارد.
  • اگر دندان از دست رفته جایگزین نشود، دندان های اطراف آن ممکن است حرکت کنند. این اتفاق می تواند بر جویدن شما تأثیر منفی بگذارد و فشار بیشتری را بر روی دندان ها و مفاصل فک شما ایجاد کند.
  • تمیز کردن دندان هایی که کج شده اند نیز سخت تر هستند و باعث می شود بیشتر در معرض خطر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه فرار گیرند.
  • ریزش استخوان نیز می تواند در اطراف دندان از دست رفته رخ دهد.
  • ممکن است زیبایی ظاهر شما نیز تحت تاثیر دندان از دست رفته قرار گیرد و روی ظاهر شما تأثیر منفی بگذارد.

موقعیت دندان بلافاصله پس از از بین رفتن دندان:

implant

در صورت جایگزینی نکردن دندان ، دندان های دیگر نیز می توانند حرکت کرده، خم شده و از حالت عادی خود خارج شوند:

جایگزین دندانها

ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته است

هیچ چیز جایگزین دندان های طبیعی شما نمی شود، اما کاشت دندان می تواند بسیار نزدیک به آن باشد. سال های زیادیست که از ایمپلنت های دندانی در این شرایط استفاده می شود. آنها به اصطلاح انکرها (Anchor) یا لنگرگاه های ساخته شده توسط انسان هستند که شبیه به پیچ اند و از تیتانیوم و سایر مواد سازگار با بدن انسان ساخته می شوند. ایمپلنت های دندانی تنها با جراحی در فک بالا یا پایین قرار می گیرد، جایی که جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما می شود.

ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی به نظر می رسد و عمل می کند. حتی در هنگام جویدن و صحبت کردن ، کاملاً متناسب خواهد بود. یک جراحی کاشت دندان منفرد شامل درمان سایر دندان های شما نیست. همچنین ممکن است به شما در نگه داشتن سطح مناسبی از استخوان در اطراف دندان های شما کمک کند.

مراحل قرار دادن ایمپلنت

ایمپلنت

نحوه قرار دادن ایمپلنت بستگی به آناتومی یا ساختار استخوان شما، نوع ایمپلنت و جایگزینی دندان دارد. برخی از کاشت ها به ۲ یا ۳ بار مراجعه به  احتیاج دارند و می توانند تا یک سال به طول انجامند. برخی دیگر از کاشت ها می توانند شامل قرار دادن یک تاج موقت در همان روز نیز باشند. شما و دندانپزشک می توانید بحث کنید که کدام نوع آن برای شما مناسب تر است.

بیشتر کاشت ها شامل ۳ یا ۴ مرحله اساسی است:

قرار دادن ایمپلنت

دندانپزشک شما در یک عمل جراحی، ایمپلنت را در استخوان فک شما قرار می دهد. ممکن است بعد از عمل تورم و یا حساسیت ایجاد شود، بنابراین ممکن است داروهای مسکن برای کاهش درد و ناراحتی تجویز شود. دندانپزشک شما ممکن است در طی دوران بهبودی شما، رژیم غذایی از غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشند را را توصیه کند.

implant

فرآیند بهبودی

چیزی که ایمپلنت را بسیار قدرتمند می کند این است که استخوان در واقع در اطراف آن رشد می کند و آن را در جای خود نگه می دارد. این فرآیند زمان بر است و ممکن است برخی از افراد منتظر بمانند تا ایمپلنت کاملاً یکپارچه شود تا بتواند یک دندان جایگزین دائمی را به کاشت وصل کند. این فرایند می تواند چندین ماه طول بکشد. افراد دیگر می توانند کاشت و یک دندان جایگزین موقت را که همه در یک بار بازدید قرار داده می شوند، داشته باشند. طول روند بهبودی بستگی به محل دندان جایگزینی و نوع کاشت مورد استفاده دارد.

جایگزینی دندان از دست رفته

implant

برای کاشت یک دندان، دندانپزشک شما یک دندان سفارشی برای شما ایجاد می کند که یک تاج دندان نامیده می شود. این طراحی مبتنی بر اندازه ، شکل و رنگی است که سایردندان های شما دارند. پس از اتمام ، دندان ساخته شده بر روی ایمپلنت پیچ شده یا دندان های اطراف قرار داده می شود.

آیا شما کاندید خوبی برای کاشت ایمپلنت هستید؟

دندانپزشک شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرد که آیا می توانید یک کاشت دندان بگیرید.

در بیشتر موارد ، اگرشما:

  • از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید ، کاندیدای خوبی هستید. برخی از بیماری های مزمن ممکن است بهبودی را بعد از عمل کند کرده و از قرارگیری موفقیت آمیز کاشت جلوگیری کند.
  • فکی دارید که می تواند از کاشت محافظت کند. اگر استخوان در فک خود از دست داده باشید ممکن است هنوز بتولنید کاشت انجام دهید. بعضی اوقات استخوان باید توسط یک فرآیند خاص که به پیوند استخوان معروف است اضافه شود.
  • به هیچ وجه از دخانیات استعمال نمی کنید. استعمال دخانیات یا جویدن تنباکو ممکن است با احتمال بالاتی از نارسایی ایمپلنت همراه باشد.

بهداشت دهان و دندان خوب برای موفقیت کاشت شما بسیار مهم است

باید مطمئن شوید که ناحیه اطراف ایمپلنت تمیز است. ممکن است دندانپزشک شما برای جلوگیری از مشکلات لثه ، مسواک مخصوصی یا دهانشویه به شما تجویز کند.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت جراحی لثه و ایمپلنت همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع مقاله: Your Single Tooth Implant

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها