چه کسی کاندیدای خوبی برای ارتودنسی نامرئی (Invisalign Orthodontics ) هسنتد؟

5
(1)

افراد زیادی نزد ما می آیند و این سؤال را می پرسند ، «آیا من کاندیدای خوبی برای ارتودنسی نامرئی هستم؟»، ممکن است شما هم در مورد خودتان همان سؤال را داشته باشید.  بسیاری از بزرگسالان ناامیدانه می خواهند دندان های خود را مرتب کنند اما علاقه ای به استفاده از بریس های سنتی ندارند. اگر شما هم اینگونه هستید ، تنها نیستید. حتی ممکن است شما به چندین دندانپزشک مراجعه کرده باشید که به شما گفته اند کاندیدای خوبی برای ارتودنسی نامرئی نیستید.

در یک سمینار آموزش مداوم برای درمان پیشرفته ارتودنسی نامرئی ، مجری دندانپزشکی بود که هزاران و هزاران مورد ارتودنسی انجام داده است. او به همه افراد حاضر گفت كه او دائماً به پاسخ دادن به همان سؤال «آیا من كاندیدای خوبی برای آن هستم» می پردازد.

پاسخ او در جواب مراجعان:  «آیا شما دندان دارید؟ سپس ، بله، پس شما کاندیدای خوبی برای ارتودنسی نامرئی هستید.»

بله ، کمی اغراق آمیز است اما این نکته توجه را به خود جلب می کند. این نوع ارتودنسی همانی نیست که ۱۵ سال پیش انجام می شد؛ چرا که به وسیله دستان دندانپزشک متخصص ارتودنسی با تجربه، می تواند تقریباً هر کسی را معالجه کند.

ما بیماران زیادی داریم که این تجربه را پشت سر گذاشته اند و یا در حال حاضر در دوره درمان آن هستند. این ها افراد شامل کسانی هستند که با مشکلات جزئی مواجه اند تا افرادی که مشکلات عمده در دندان های نیش و زیبایی آن دارند. از نظر سنی نیز بین ۱۶ تا ۶۵ سال سن دارند. تقریباً همه آنها طی یک سال درمان را بطور کامل انجام می دهند.

اگر به شما گفته شود كه کاندیدای خوبی برای ارتودنسی نامرئی نیستید ، باید با كسی كه تجربه زیادی در معالجه انواع مختلف دارد نیز مشورت کنید. آنچه در واقع بسیاری از دندانپزشکان می گویند این است که درمان شما برای آن ها به شخصه دشوار و پر زحمت است، اما این بدان معنا نیست که نمی توان این درمان را انجام داد.

چه کسی واقعا کاندیدای خوبی نیست؟

در واقع، دو مورد وجود دارد که شما را ازاین مدل ارتودنسی منع کنند. (اما آنها مانع استفاده شما از بریس های معمولی نخواهند شد.)

  • اگر دندان های پوسیده زیادی دارید؛ ابتدا می بایست آنها را درمان کنید.
  • اگر مبتلا به بیماری لثه هستید. اگر به دلیل بیماری لثه تحت درمان قرار گرفته اید و اکنون لثه های شما سالم بوده و دندان هایتان مستحکم هستند ، می توانید ارتودنسی داشته باشید. اما اگر این بیماری هنوز به طور کامل درمان نشده است و یا لثه شما یه استحکام کافی نرسیده است ، این درمان به شما توصیه نمی گردد.

همچنین دو مورد وجود دارد که می توانند درمان ارتودنسی نامرئی را مشکل کنند اما باعث اما مانع انجام آن نمی‌شوند

  • کاشت دندان ( ایمپلنت ) نمی تواند با این بریس ها (یا بریس های معمولی) جا به جا شود. اگر در وضعیت بدی قرار داشته باشند ، ممکن است نیاز به کاشت مجدد باشد.
  • بریج ها ، مخصوصا نوع طولانی آن ، مشکلاتی ایجاد خواهد کرد زیرا نمی تواند به خوبی حرکت کنند.

یادآوری این نکته نیز حائز اهمیت است که برای به دست آوردن نتیجه عالی ممکن است به اقدامات ترمیمی اضافی بعد از قرار دادن این بریس نیاز داشته باشید. شایع ترین دلایل نیاز به درمان اضافی عبارتند از:

  • دندان های بد فرم
  • دندان هایی که خیلی کوچک هستند
  • دندان های پوسیده

درمان ترمیمی دندان می تواند شامل کاشت ، روکش یا قرار دادن تاج برای تغییر شکل یا اصلاح رنگ دندان ها باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت جهت ارتودنسی همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

امتیاز شما (از ۱ تا ۵)

5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین نفر باشید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها